12 grudnia 2015

Projekt fotograficzny - zakończenie

Jakiś czas temu stworzyłam swojego rodzaju Projekt Fotograficzny. Tylko i wyłącznie dla celów mobilizacyjnych. Otóż, od dłuższego czasu z mojej duszy wyleciała cała wena, a zrobienie zdjęcia stało się naprawdę trudnym wyzwaniem. Dodatkowym problemem okazała się pogoda. Powiem szczerze, że miałam wielką nadzieję, iż na początku grudnia pojawi się śnieg i będę mogła stworzyć bajeczne kadry. Niestety, zamiast białego puchy i śnieżynek mamy jedynie błoto i deszcz.

Może żeby nie przedłużać przejdźmy do zdjęć. Nie każdemu mogą się one spodobać, nie dla każdego mogą być ciekawe. Być może mało profesjonalne, ale nie ukrywam - jestem z siebie dumna. Znalazłam czas by te zdjęcia zrobić i poddać obróbce, a to dla mnie aktualnie bardzo wiele!

1. DO GÓRY NOGAMI
Zdjęcie zwyczajnej kaczki odwrócone i poddane obróbce. Dodałam tutaj element ozdobny, tj. cienie rybek. Wydaje mi się, że dodało to pewnego efektu poniższej fotografii, a bez nich zdjęcie byłoby nudne i proste. 

2. FIKCJA
Długo myślałam jakie zdjęcie mogłabym zrobić, wizji miałam kilka, ale żadna nie została zrealizowana. W końcu wpadłam na pomysł wykonania czegoś w stylu psiego anioła... Coś tam mi wyszło, jak na pierwszą taką zabawę - jestem zadowolona z efektu :) Jeśli chodzi o tło fotografii , to złączyłam 3 różne zdjęcia nieba, wykonane w bezdeszczowy dzień...

3. JEDNOLITE TŁO
O takim zdjęciu marzyłam już dawno. Jedyny problem jaki mnie napotkał to marszczący się materiał. Samo zdjęcie zostało zrobione w pionie, po czym kopia została odwrócona i dwie fotografie połączyłam w jedno...

4. KOCIE ŻYCIE
Kot to dziwna istota. Czasami spokojnie leży, a czasami dostanie napadów szału i biega po całym mieszkaniu jak opętany. Ja miałam możliwość ujęcia kociej arystokratki. Tutaj jedynym problemem było światło. Zdjęcia robiłam koło godziny 18:00, więc mogłam polegać jedynie na oświetleniu pokojowym, bez lamp studyjnych. 

6. NA SŁODKO
Małymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Na pieczenie ciast jest jeszcze za wcześnie, ale to dobry czas żeby zabrać się za pierniczki. 


7. PO ZMROKU
Pierwszym pomysłem był kadr miasta w świątecznych ozdobach. Niestety ostatnio pogoda nie dopisuje. Ciągłe opady deszcze sprawiają, że nie mam ochoty wynurzyć się z domu, dlatego tutaj pojawia się maskotkowy jednorożec. 

9. RETRO
Jedno z wielu moich zdjęć zrobionych przy użyciu samowyzwalacza. Zdjęcie zostało odpowiednio wykadrowane i obrobione, tak aby wyglądało właśnie tak: 

10. TRZY PLANY
Zdjęcie bardzo proste. Złapałam za kilka przedmiotów z sypialnianego segmentu mojej mamy, ustawiłam w odpowiednim miejscu i zrobiłam zdjęcie. Za tło i podłogę posłużyły mi czarne kartki techniczne. 

11. W CENTRUM
I znowu przechodzę w klimat świąteczny i przedstawiam Wam bałwanka na tle lampek (wiszących na ścianie).

Jak widzicie, pominęłam kilka podpunktów. Niestety nie dałam rady wykonać kilku fotografii. Ominęłam KSZTAŁTY, PRZESTRZEŃ oraz WYDŁUŻONY CZAS. Postaram się jednak to nadrobić i w najszybszym czasie coś wstawić, a w rekompensacie dodaję jeszcze zdjęcie Gojci w domowym klimacie.

3 komentarze:

 1. Super post! :) /WD

  OdpowiedzUsuń
 2. Fikcja mnie totalnie zaciekawiła, swoją drogą mogę wiedzieć na jakich programach pracujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fikcyjne zdjęcie stworzyłam w gimpie. Troszkę się przy tym napracowałam, bo fotografia składa się z wielu warstw, samo niebo służące za tło było łączone z 2/3 zdjęć.

   Cieszę się, że komuś przypadło do gustu! :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń